Україна на 75-му Каннському кінофестивалі: культурна дипломатія за часів війни.

🇺🇦 Україна на 75-му Каннському кінофестивалі: культурна дипломатія за часів війни.
Із 17 до 28 травня у Франції триватиме ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Завдяки спільним зусиллям держави і представників вітчизняної кіноспільноти та підтримці міжнародних партнерів, Україна буде представлена на одній із головних кіноподій світу, – як в конкурсній, так і в індустріальній програмі.
💬 Мати офіційне представництво у Каннах цьогоріч важливо для України, як ніколи раніше. Адже ми конче потребуємо того, щоб світ бачив саме нашу культуру та ідентичність, аби мати змогу опиратися впливу російської пропаганди в культурному просторі.
/ Голова Держкіно Марина Кудерчук /
✨ Цьогоріч в офіційному відборі Каннського кінофестивалю Україна презентує дві дебютні стрічки молодих українських режисерів – обидві картини створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно. У програмі “Двотижневик режисерів” буде представлений ігровий фільм режисера та сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука “Pamfir / Памфір” виробництва компанії BOSONFILM. А до конкурсної секції “Особливий погляд” офіційного відбору включено фільм режисера та сценариста Максима Наконечного “Butterfly vision /Бачення метелика” виробництва TABOR Production.
❤ Паралельно із фестивальною програмою, від 17 до 25 травня у Каннах працюватиме один із найпрестижніших міжнародних кіноринків Marché du Film, на якому Україна буде представлена Національним павільйоном. Важливою подією від Українського національного павільйону у Каннах, який цьогоріч організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії, стане презентація Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War, що відбудеться 19 травня. А 21 травня на кіноринку Marché du Film пройде програма “Україна у фокусі”, яку Каннський кінофестиваль робить на підтримку України:
👉 Кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival присвятить свою повну добірку Work In Progress 5 українським незавершеним роботам – проєктам “Редакція” режисера Романа Бондарчука, “Дім за склом” Тараса Дроня, “Ти мене любиш?” Тоні Ноябрьової, “Демони” Наталки Ворожбит та “Свято Хризантем” Семена Мозгового. Tallinn Black Nights також представить 4 українських проєкти в Ukrainian Features Preview – “Камінь. Ножиці. Граната” режисерки Ірини Цілик; ‌”Коли нам було 15″ Анни Бурячкової, “Ля Палісада” режисера Філіпа Сотниченка, “Я, Ніна” режисерки Марисі Нікітюк.
👉 У документальній секції кіноринку Marché du Film, на Docs in Progress, за підтримки Docudays UA покажуть 4 українські документальні проєкти – “Залізна сотня” режисерки Юлії Гонтарук; “Лимани. Бій за рай” Сергія Лисенка; “Слухаючи світ” Лізи Сміт та “Мир для Ніни” режисерки Жанни Максименко-Довгич.
👉 Програма Producers Network представить 6 українських продюсерів: Дар’ю Бассель з Moon Man, Дениса Іванова з Arthouse Traffic, Наталію Лібет з Digital Religion, Сашка Чубка з Pronto Film, Ольгу Бесхмельниціну з ESSE Production House та Володимира Яценка з ForeFilms.
👉 У програмі La Fabrique Cinéma 2022 фестивалю буде презентований проєкт “Ground ZERO / Нижній горизонт” режисерки Жанни Озірної.
👉 У Cannes Court Metrage на кіноринку Marché du Film буде представлений дебютний фільм режисерки Ніки Шови “Терція”.
А ще у “Двотижневику режисерів”, у фільмі зіркової Міа Хансен-Лове Un Beau Matin, в одній із ролей можна буде побачити українську акторку та режисерку Марію Кондакову, у доробку якої серед іншого – створена за підтримки Держкіно документальна стрічка “Моя війна” про трьох жінок, які стали до лав української армії та беруть участь у бойових діях на сході країни.
Більше про події фестивалю та заходи Українського павільйону / The Ukrainian Pavilion at Marche du Film 2022: https://bit.ly/398DpP3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *